20 lat Polski Wschodniej w Unii Europejskiej

Dwadzieścia lat temu nasz kraj dołączył do Unii Europejskiej, co otworzyło nowe możliwości nie tylko dla poszczególnych miejscowości, ale i dla całych regionów. Jak od tego czasu zmieniła się Polska Wschodnia?

Polska na czele rewolucji technologii kwantowych

W polskich laboratoriach prowadzone są najbardziej zaawansowane badania dotyczące obliczeń kwantowych, łączności i kryptografii kwantowej, sensoryki, obrazowania i metrologii kwantowej. Nasi naukowcy są też bardzo skuteczni w pozyskiwaniu środków w konkursach organizowanych przez największy europejski program wspierający badania w tej dziedzinie – sieć QuantERA.

Silna grupa z dużymi możliwościami

– Budujemy i projektujemy obiekty, w tym magazynowe i przemysłowe. Stawiamy na inwestycje w odnawialne źródła energii, działalność deweloperską, czyli tworzenie komfortowych i nowoczesnych przestrzeni oraz kreowanie, a także integrację rozwiązań z zakresu smart building i smart home. Wszystko w ramach Grupy WPIP – wyjaśnia jej właściciel oraz prezes zarządu WPIP S.A. Dariusz Stasik.

Znamy laureatów 4. edycji konkursu Huawei Startup Challenge

Zwycięzcą konkursu, który wspiera polskie start-upy pozytywnego wpływu, okazał się Instytut Optymalizacji Technologii z projektem nowatorskiej elektrowni wodnej bez tamy. Drugie miejsce zajął WindTak za usprawnienie działania turbin wiatrowych, a trzecie miejsce na podium przypadło start-upowi Kuuler z jego niezwykłym panelem chłodzącym. Na ulubieńca publiczności wybrano W2H2.

Oglądaj na żywo. Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024 w Warszawie

Czy niewielkie kroki mogą prowadzić do wielkich zmian? V Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024 jest doskonałym przykładem, że to możliwe. Kolejna edycja zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczny dwudniowy kongres odbędzie się już 22-23 kwietnia 2024 r. w Warszawie. Dwudniowe wydarzenie odbędzie się już 22-23 kwietnia w najwyższym europejskim budynku VARSO PLACE/VARSO TOWER w Warszawie. Jakie tematy tym razem podejmą eksperci ze świata ekologii, biznesu i zrównoważonej transformacji?

LIST OTWARTY

Apel do Premiera Donalda Tuska o pilne wdrożenie niezbędnych zmian w przepisach regulujących system kaucyjny na opakowania po napojach, których obecny kształt jest szkodliwy dla polskiego rolnictwa, przetwórstwa, konsumentów i środowiska.

O szansach rozwoju technologii wodorowych w Szczecinie i regionie

Co Pomorze Zachodnie jest w stanie zaoferować w obszarze transformacji energetycznej? Czy Szczecin może pochwalić się prężną współpracą nauki z przemysłem? O tych perspektywach rozmawiamy z prof. dr. hab. inż.Rafałem Rakoczym- Dziekanem Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji

Temat tegorocznego konkursu: "Zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) w analizie i zarządzaniu danymi medycznymi”. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić wniosek, w którym przedstawiony zostanie pomysł na projekt wpisujący się w tematykę konkursu wraz z propozycją budżetu i harmonogramem realizacji projektu.