Najwięcej przedstawicieli palestry startuje z list Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości (dwudziestu jeden) oraz Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru (dziewiętnastu). Po ośmiu adwokatów znalazło się na listach KW Platformy Obywatelskiej RP i KW Kukiz'15, a po siedmiu na listach komitetów wyborczych Polskiego Stronnictwa Ludowego, oraz Zjednoczonej Lewicy. Trzech kandydatów z adwokatury wystawił KW KORWiN, dwóch KW Wyborcy Zjednoczeni dla Śląska, z kolei Komitet Wyborczy Wyborców JOW Bezpartyjni, Obywatelski Komitet Wyborczy Wyborców Romana Giertycha i Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże" ma po jednym adwokacie na liście.

Większość kandydujących członków palestry, bo aż 67, chce zasiąść w izbie niższej parlamentu, a tylko jedenastu będzie ubiegać się o miejsce w Senacie.

Nazwiska ośmiu adwokatów znalazły się na pierwszym miejscu na listach komitetów, w tym pięć „jedynek" dostali adwokaci z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Największą grupę adwokacką reprezentuje Łódź i Warszawa z dziewięcioma adwokatami na liście. Silne przedstawicielstwo stanowią adwokaci z mniejszych miast. W Rzeszowie, Legnicy i Nowym Sączu można wybierać posłów spośród czterech adwokatów.

Zobacz: lista adwokatów i aplikantów adwokackich kandydujących w wyborach parlamentarnych 2015 r.