Międzynarodowe Standardy Zrównoważonego Rozwoju są odpowiedzią na oczekiwania rynku

Standardy MSSF S1 i MSSF 2 powstały, aby zwiększyć zaufanie interesariuszy do publikowanych informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nowe standardy mają pozwolić na uzyskanie wiedzy, czy raportujące przedsiębiorstwo działa w sposób zrównoważony i na tej podstawie podjąć racjonalne decyzje inwestycyjne.

Publikacja: 08.04.2024 10:25

Międzynarodowe Standardy Zrównoważonego Rozwoju są odpowiedzią na oczekiwania rynku

Foto: AdobeStock

Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (dalej „MSSF”) od lat przyczyniały się do tworzenia globalnego jednolitego języka informacji finansowych, który był zrozumiały dla wszystkich interesariuszy sprawozdań finansowych niezależnie od kraju, z którego pochodzą.

Rada Międzynarodowych Standardów Zrównoważonego Rozwoju (International Sustainability Standards Board, dalej „ISSB”) 26 czerwca 2023 r. wydała swoje pierwsze dwa standardy raportowania, MSSF S1 i MSSF S2 (ang. „IFRS S1 General Requirements for Disclosure of Sustainability-related Financial Information and IFRS S2 Climate-related Disclosures”), MSSF nie definiują już więc wyłącznie uniwersalnego języka sprawozdawczości finansowej, ale tworzą również ustandaryzowane globalne wymogi dotyczące informacji finansowych i niefinansowych związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Pozostało 94% artykułu
Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Samorząd
Krzyże znikną z warszawskich urzędów. Trzaskowski podpisał zarządzenie
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać
Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt