Protesty we Francji zawieszone. Rolnicy sprawdzą rząd

Rolnicy we Francji zlikwidowali 220 blokad autostrad i dróg, także wokół Paryża po ogłoszeniu przez premiera Gabriela Attala konkretnych działań i rozjechali się do domów. Teraz będą czekać na konkretne rezultaty działań rządu. I protestować, jeśli rząd nie dotrzyma obietnic.

Publikacja: 04.02.2024 15:57

Rolnicy jeżdżą traktorami po obwodnicy Rennes w zachodniej Francji w ramach ogólnokrajowych protestó

Rolnicy jeżdżą traktorami po obwodnicy Rennes w zachodniej Francji w ramach ogólnokrajowych protestów zwołanych przez kilka związków zawodowych rolników w sprawie wynagrodzeń, podatków i przepisów.

Foto: AFP

W kilka godzin po konferencji prasowej premiera Gabriela Attala i 3 ministrów (gospodarki, rolnictwa i transformacji ekologicznej) oraz po ogłoszeniu nowych działań, w tym pomocy dla rolników na sumę 400 mln euro (150 mln dla hodowców i 80 mln dla producentów wina) szef najważniejszej organizacji rolników, FNSEA, Arnaud Rousseau wezwał kolegów protestujących w kraju do zawieszenia protestów i powrót do domów. Później z podobnym apelem wystąpił szef drugiej organizacji, Młodych Rolników (JA), Arnaud Gaillot. - Jeśli do czerwca główne postulaty nie zostaną spełnione, to rolnicy wznowią masowe protesty - dodał.

Pozostało 89% artykułu
Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Rolnictwo
Michał Kołodziejczak: Związek rolniczy Orka istnieje na razie tylko w Sejmie
Rolnictwo
Tajemnicza głodówka w Sejmie nieistniejącego związku
Rolnictwo
Dziwny strajk głodowy w Sejmie. Rolniczy związek nie istnieje, ale protestuje
Rolnictwo
Prestiżowa nagroda w konkursie Unii Europejskiej dla polskiego instytutu
Rolnictwo
Cebula towarem wyborczym w Indiach