Liga Konferencji: Legia zawstydza i daje nadzieje

Porażka w Molde 2:3 to w perspektywie rewanżu za tydzień na Łazienkowskiej nie jest zły wynik. Pod warunkiem, że Legia będzie grała przez 90 minut tak, jak w drugiej połowie, a nie tak, jak w pierwszej.

Publikacja: 15.02.2024 21:19

Piłkarz Legii Warszawa Steve Kapuadi i Kristian Eriksen z Molde FK podczas pierwszego meczu play off o awans do 1/8 finału Ligi Konferencji

Pierwsza to była katastrofa. Legia prezentowała się tak, jak w mrocznych czasach Czesława Michniewicza, a nie trenera Kosty Runjaicia. Od kiedy pracuje przy Łazienkowskiej, takiego występu jeszcze nie miał.

Pierwszy błąd popełnił przy ustalaniu wyjściowego składu. Legia rozegrała w zimie pięć meczów sparingowych i jeden ligowy. Trener miał sporo możliwości sprawdzenia nowych ustawień i nowych graczy. Musiał wziąć pod uwagę, że nie ma już Ernesta Muciego, Bartosz Slisza, a Marc Gual nie przyjedzie do Norwegii.

Pozostało 83% artykułu

Dostęp do artykułu wymaga aktywnej subskrypcji!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Mecz bez historii, Robert Lewandowski bez gola. Barcelona bliżej wicemistrzostwa