Znaleziona karta płatnicza powinna wrócić do banku lub być zniszczona

Najważniejsze, aby nikt postronny nie poznał danych zawartych na zagubionej karcie. Chodzi nie tylko o imię i nazwisko jej użytkownika. Również numer karty oraz kod CVV na odwrocie powinny być niemożliwe do odczytania.

Publikacja: 21.02.2024 03:00

Jeżeli znalazca dzwoni na infolinię, doradca zastrzega kartę i przekazuje prośbę, by kartę przeciąć

Jeżeli znalazca dzwoni na infolinię, doradca zastrzega kartę i przekazuje prośbę, by kartę przeciąć i wysłać pod adres wskazany na odwrocie karty lub odnieść do najbliższego oddziału banku

Foto: AdobeStock

Mieszkanka warszawskiej Saskiej Kępy znalazła kartę płatniczą jednego z sąsiadów. Jej zdjęcie wrzuciła do mediów społecznościowych. Ale na szczęście część danych, jak nazwisko czy numer karty, zakryła. Kobieta szukała właściciela. – Znalazłam kartę. Proszę o kontakt pana Wilhelma – napisała.

Jej post oburzył część internautów. – Jak karta zostanie sczytana i okradziona teraz lub za dwa miesiące, to policja najpierw zapuka to domu znalazcy i zrobi przesłuchanie. Karta nie może krążyć w jakimkolwiek obiegu bez wiedzy właściciela – tłumaczyli internauci.

Pozostało 89% artykułu

Dostęp do artykułu wymaga aktywnej subskrypcji!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Bankowość prywatna
Awaria Blika. Klienci polskich banków mają kłopoty z płatnościami
Bankowość prywatna
Blik sprawdzi się też za granicą
Bankowość prywatna
PIN do karty przyniesie listonosz
Bankowość prywatna
Ze starego konta też się wyrasta. Można je zmienić
Bankowość prywatna
BLIK rośnie we wszystkich kategoriach