0
Nowe życie Hillary Clinton
aktualizacja: 20.02.2013, 12:14
Hillary Clinton
foto: AFP

Była szefowa amerykańskiej dyplomacji już niedługo zacznie objeżdżać świat z płatnymi wykładami

Amerykańska sekretarz stanu podczas swojej pożegnalnej wideokonferencji z mediami mówiła o tym, że "marzy, by wreszcie wyspać się po czterech latach wytężonej pracy". Szybko jednak zatęskniła za powrotem do życia publicznego, choć już nie w oficjalnej roli polityka.

Clinton, która pod koniec sprawowania funkcji szefowej dyplomacji Białego Domu była najpopularniejszym politykiem swojego kraju (wyprzedzając nawet prezydenta Obamę) podpisała właśnie kontrakt z firmą Harry Walker organizującą płatne wykłady znanych osobistości.

Media spekulują na temat tego czy występy przed publicznością w największych firmach mają być przygotowaniem pani Clinton do ewentualnego udziału w wyborach w 2016 r. Ona sama unika odpowiedzi na pytania w tej sprawie twierdząc, że żadnej decyzji nie podjęła.

O tym, że płatne wykłady i odczyty mogą być niezłym sposobem zdobycia funduszy mogła przekonać się na przykładzie własnego męża. Były prezydent Bill Clinton od kilku lat objeżdża świat uświetniając swoją obecnością konferencje i spotkania firmowe. Tylko w 2011 r. zarobił w ten sposób 13,4 mln dolarów. Rekordowe honorarium otrzymał w listopadzie 2011 r. kiedy to firma Ericsson uznał, że jego wystąpienie na konferencji w Hongkongu warte było 750 tys. dolarów.

Hillary Clinton dziękuje za 4 lata

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
KOMENTARZ DNIA

POLECAMY

KOMENTARZE