Przekazanie informacji telefonicznie jest dopuszczalne

Zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia kontroli nie rozstrzyga o prawach czy obowiązkach strony i nie musi mieć formy pisemnej.

Publikacja: 07.02.2024 02:00

Przekazanie informacji telefonicznie jest dopuszczalne

Foto: Adobe Stock

Rada miejska podjęła uchwałę w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji udzielanych z budżetu gminy dla niepublicznych szkół, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez osoby fizyczne i osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego (j.s.t.).

Uchwała została zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu. Chodziło m.in. o postanowienia, zgodnie z którymi kontrolę przeprowadzają upoważnione do tego osoby na podstawie imiennego upoważnienia burmistrza, a o zamiarze przeprowadzenia kontroli kontrolujący zawiadamia podmiot oświatowy telefonicznie lub pisemnie, nie później niż na trzy dni przed terminem rozpoczęcia kontroli. 

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawo dla Ciebie
Ministerstwo wydało ważny komunikat. Chodzi o studia online
Nieruchomości
Więcej drewna i mniejsze odległości między budynkami? Zmiany w prawie budowlanym
Nieruchomości
Droga konieczna dla wygody sąsiada? Ważny wyrok SN ws. służebności
Spadki i darowizny
Prawo użytkownika czy spadkobiercy? SN o odmowie przedłużenia użytkowania wieczystego
Sądy i trybunały
Jest data wyroku w sprawie Prezydenta. Obywatel zarzuca mu łamanie Konstytucji