Polskie Porty Lotnicze mają już nowego prezesa i wiceprezesa

Andrzej Ilków został wybrany na stanowisko prezesa Państwowych Portów Lotniczych. Nowym wiceprezesem został Marcin Danił, członek rady nadzorczej lotniska w Modlinie.

Plany podatku od aut spalinowych do kosza

Rząd nie wprowadzi podatku od posiadania samochodów spalinowych, wpisanego przez poprzedników do Krajowego Planu Odbudowy.

Dlaczego samoloty rosyjskich linii nadal latają. Skąd się biorą części zamienne

Airbus, Boeing i inni dostawcy części zamiennych do samolotów zapewniają, że od marca 2022 nie dostarczyły ani jednej sztuki. To może być prawda. Ale lotnicze komponenty i tak Rosjanie kupują.

Plany Lufthansy dla lotniska w Brukseli. Belgowie ich nie chcą

Lufthansa i amerykańskie United Airlines chcą zbudować w Brukseli duże centrum przesiadkowe na loty z USA do Afryki. Projekt , jeszcze nie został uruchomiony, a już pojawiają się pierwsze przeszkody.

Izrael doradza ukraińskim lotnikom. Ostrzega: wznowienie lotów nie będzie łatwe

Ukraińcy pracują nad wznowieniem działalności lotnictwa cywilnego. Mówią, że wzorują się na Izraelu. I wskazują, które lotniska mogłyby przyjmować samoloty. Ale izraelski regulator studzi ich zapał.

Boeing 737 stracił fragment poszycia kadłuba. Nikt tego nie zauważył

W Boeingu 737-800 linii United Airlines oderwał się podczas lotu fragment poszycia kadłuba. Zauważono to dopiero po bezpiecznym wylądowaniu samolotu w Medford w stanie Oregon.

Ważą się losy Izery. Wokół projektu coraz większe zniecierpliwienie

Izerę obciąża polityczny związek z PiS, dla którego fabryka elektryków miała głównie propagandowy wymiar.

Nowe urządzenia w PKP Intercity. Będzie łatwiej o napoje i przekąski w podróży

PKP Intercity ogłosiło, że montuje w swoich składach automaty z gorącymi i zimnymi napojami, przekąskami oraz kanapkami. Na razie maszyny mają pojawić się w ośmiu pociągach kursujących na trasach w całym kraju.

Praca zdalna odpowiedzialna za wydłużenie chaosu na lotniskach

Choć praca zdalna ma wiele niezaprzeczalnych zalet, może też powodować ogromne komplikacje. Przekonał się o tym podmiot odpowiedzialny za system kontroli lotów w Wielkiej Brytanii.

Rządowe auta będą jechać pod prąd. Co z celem elektryfikacji?

Zamiast kupować e-pojazdy dla urzędów, rząd woli ograniczyć cel elektryfikacji. Jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej”, aut z napędem elektrycznym w ogóle jeszcze nie mają trzy ministerstwa: Cyfryzacji, Obrony Narodowej i Sprawiedliwości.

Mirbud wybuduje fabrykę Izery, polskich samochodów elektrycznych

Budowlana firma Mirbud podpisała list intencyjny w sprawie postawienia fabryki Izery. Kurs akcji w górę.

Wróciło zasilanie w niemieckiej gigafabryce Tesli. Elon Musk ocenia starty

We wtorek, 12 marca wieczorem, przywrócono zasilanie w Gigafactory Tesli w Grünheide pod Berlinem. Teraz stopniowo będzie wznowiona produkcja.

Odkryto wiele uchybień podczas produkcji B737 MAX. Rosną opóźnienia dostaw

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) stwierdziła w audycie procesu produkcji B737 MAX aż 33 uchybienia na 89 sprawdzanych zadań — podał „New York Times”. Przewoźnicy w USA liczą się z dalszym opóźnieniem dostaw samolotów.

Obcokrajowcy uratowali rynek taxi. Nie na długo

Branży przewozu osób w Polsce grozi zapaść. Wszystko przez przepisy, które miały poprawić bezpieczeństwo, a w praktyce mogą obrócić się przeciwko pasażerom.

Bruksela zdecydowała.: Kierowca z aplikacji to też pracownik

Unia Europejska będzie miała nowe przepisy regulujące działalność takich platform usługowych, jak Uber czy Glovo.

Finansowanie CPK to nie zadanie dla banku centralnego

Większość ekonomistów uważa pomysł, aby Narodowy Bank Polski uczestniczył w finansowaniu ważnych projektów i zbrojeń, za niezgodny z mandatem tej instytucji. Szczególnie wtedy, gdy inflacja nie jest pod kontrolą.

Dreamliner nagle utracił wysokość. To nie były turbulencje

Pierwsze informacje o 100-metrowej utracie wysokości maszyny B787 chilijsko-brazylijskich linii Latam mówiły o przyczynach atmosferycznych. Teraz już nie jest to takie oczywiste.

Aerofłot chce miliardów na odkupienie samolotów

Rosyjskie Ministerstwo Transportu zwróciło się do rządu o wsparcie w wysokości 265 mld rubli dla linii lotniczych w tym kraju. Za te pieniądze miałyby wykupić samoloty nielegalnie przejęte od leasingodawców w 2022 roku.