0
Łyżwiarstwo figurowe: Pluszczenko zdyskwalifikowany
aktualizacja: 25.08.2010, 01:12
Jewgienij Pluszczenko
foto: AFP

Wielka gwiazda rosyjskiego sportu dostała zakaz startów, również w igrzyskach 2014
w Soczi. To kara za pazerność
i lekceważenie przepisów

Okazuje się, że jednak i w łyżwiarstwie figurowym są jeszcze jakieś granice między show a walką o medale, amatorstwem i zawodowstwem, i nie można ich przekraczać nawet, gdy ktoś się nazywa Jewgienij Pluszczenko. Rosyjski celebryta łyżwiarstwa, multimedalista, aktualny wicemistrz olimpijski, rozchwytywany gospodarz telewizyjnych programów i ozdoba rubryk towarzyskich, posunął się o jedną galę za daleko.

Pluszczenko wycofał się z tegorocznych mistrzostw świata w Turynie, przedstawiając zwolnienie lekarskie, a już tydzień później tańczył na łyżwach podczas show „Królowie lodu” w Sankt Petersburgu. Przepisy mówią, że powinien odpoczywać co najmniej dwa tygodnie, a jeśli już musiał wznowić pokazy – poprosić swoją federację o specjalne pozwolenie.Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) poczuła się zlekceważona i pozbawiła go w czerwcu prawa startu w imprezach mistrzowskich, a Pluszczenko uznał, że składanie odwołania od tej decyzji byłoby poniżej jego godności. Liczy, że jakoś się wybroni, organizatorzy igrzysk w rosyjskim Soczi nie dopuszczą do straty takiej gwiazdy, mistrza olimpijskiego z Turynu, trzykrotnego mistrza świata. Minął właśnie termin apelacji, ale ISU jest nieugięta, Jewgienij też.

Jego menedżer zapewnia, że Pluszczenko chce startować w zawodach, dlatego spotka się z rosyjską federacją, by „omówić swoją przyszłość”. Ale – jak można z jego słów wywnioskować – prosić się nie będzie.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
07.10.2015
2 Wszędzie Robert
05.10.2015
3 Sami swoi Nawałki
KOMENTARZ DNIA

POLECAMY

KOMENTARZE