W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku był większy o 7,2 proc. Nieco mniejszy od eksportu był import, który wyniósł prawie 113,4 mld euro, o 3,3 proc. więcej niż rok temu. Dodatnie saldo w handlu zagranicznym przekroczyło 2,2 mld euro, podczas gdy po ośmiu miesiącach 2014 roku wynosiło nieco ponad 1,9 mld euro.

Największa część eksportu – ponad 98,9 mld euro - przypadła na kraje rozwinięte, z tego 91,5 mld euro na Unię Europejską, a 65,4 mld euro na kraje strefy euro. Eksport do krajów rozwijających się wart był 10,6 mld euro, ale miał najwyższa dynamikę wzrostu rok do roku – 13,6 proc. Mocno natomiast zmalała sprzedaż na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie przychody polskich firm wyniosły niewiele ponad 6 mld euro, co było wynikiem aż o jedną czwarta słabszym od pierwszych ośmiu miesięcy ub. roku.

Jak zakłada Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), opierając się o szacunki potencjału gospodarczego polskich producentów oraz zmiany w popycie na polskie towary, eksport w końcu 2015 roku powinien wzrosnąć do 173 mld euro. Byłby to wzrost o jedną dziesiątą w porównaniu z rokiem ubiegłym. Z kolei rok 2016 ma przynieść kolejną poprawę wyników: eksport zwiększyłby się o 9,1 proc. w ujęciu rocznym do prawie 189 mld euro.